• Kontroluj ogrzewanie pokojowe oraz koszty dzięki sprawnie działającemu termostatowi

  Twój dom jest dla Ciebie najważniejszym środowiskiem — to miejsce, w którym jesz, śpisz, odpoczywasz i wychowujesz swoje dzieci. W związku z powyższym jest to coś naprawdę wyjątkowego — móc cieszyć się prawdziwym komfortem w pomieszczeniu bez nieustannej konieczności regulowania termostatów. Ciągłe dostosowywanie temperatury przekłada się na niewłaściwe ogrzewanie pomieszczeń oraz niepotrzebne koszty energii.

  Ważne, aby Twój termostat nie był zanieczyszczony. Dzięki temu będzie w stanie mierzyć rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu. Właśnie zapoznałeś się z 10 wskazówkami dotyczącymi jak najlepszego wykorzystania swoich termostatów. 

   

 • Wskazówka 1#: Kluczem jest umiejscowienie

  W sytuacji, gdy termostat pokojowy zamontowany jest w odpowiednim miejscu — na przykład: na ścianie wewnętrznej, na wysokości około 1,5 metra nad podłogą — zapewni to lepszy pomiar warunków panujących w pomieszczeniu, dzięki czemu grzejnik dostarczy tyle ciepła, ile będzie konieczne. Pamiętaj aby termostat nie był wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co zagwarantuje dokładniejszy pomiar.

 • Wskazówka 2#: Bądź bezprzewodowy

  Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są bezprzewodowe termostaty pokojowe. Danfoss oferuje szeroką gamę bezprzewodowych i programowalnych termostatów pokojowych, które automatycznie regulują temperaturę w pomieszczeniach.

 • Wskazówka 3#: Nie zakrywaj termostatu

  Nigdy nie zakrywaj ani nie zasłaniaj termostatu przedmiotami, które mogłyby zakłócić dokładny odczyt temperatury jaka panuje w pomieszczeniu. Do wspomnianych wyżej przedmiotów zalicza się odzież, zasłony bądź meble umieszczone nad lub naprzeciwko termostatu. Temperatura mierzona przez termostat powinna być taka sama, jak w pozostałych częściach pomieszczenia, dlatego należy zadbać o swobodny przepływ powietrza wokół termostatu.

 • Wskazówka 4#: Korzystaj z wszystkich grzejników w pomieszczeniu.

  Nastawa temperatury na termostatach w tym samym pomieszczeniu powinna mieć tę samą wartość. Różne ustawienia lub wyłączenie niektórych termostatów w pomieszczeniu nie przyniesie żadnych oszczędności. Pozostałe grzejniki będą musiały mocniej grzać, by ogrzać Twój dom, a to z kolei przełoży się na niewłaściwą dystrybucję ciepła.

 • Wskazówka #5: Ustaw swoje komfortowe temperatury i już do nich nie wracaj.

  Nieustanna zmiana nastaw temperatury w termostatach nie przełoży się ani na oszczędność energii... ani pieniędzy. Ustaw termostaty i pozwól im, by automatycznie regulowały temperaturę w pomieszczeniach. 

 • Wskazówka 6#: Wyłącz ogrzewanie na czas wietrzenia

  W pomieszczeniach wymagających przewietrzenia wyłącz wszystkie termostaty. Po zakończeniu wietrzenia ponownie włącz termostaty tak, aby pracowały w tym samym trybie, co przed wyłączeniem. 

  Termostaty living by Danfoss na czas wietrzenia automatycznie wyłączają ogrzewanie, dzięki czemu oszczędzasz energię i... zapłacisz mniejsze rachunki za ogrzewanie.

 • Wskazówka 7#: Dostosuj poziomy wilgotności

  Jest doby sposób codziennego wietrzenia swoich pomieszczeń — bez względu na to czy pada deszcz, czy świeci słońce. Poziomy wilgotności w domu nie powinny przekraczać 40–50 procent.

 • Wskazówka 8#: Wymień po upływie 15 lat

  Jeśli Twój termostat ma więcej niż 15 lat, konieczna jest jego wymiana. Nasza gama termostatów tworzy najlepszą ofertę energooszczędnych termostatów rynku. Co więcej, została stworzona z myślą o spełnianiu wszystkich wymogów grzewczych Twojego domu.

 • Wskazówka 9#: Zmniejsz ogrzewanie, gdy wybierasz się w podróż

  Jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas, obniż temperaturę by oszczędzać energię. Nasze programowalne termostaty living eco® można ustawić w tryb ochrony przeciwzamrożeniowej lub w tryb wakacyjny, gdy będziesz przebywać na feriach zimowych, co również przełoży się na oszczędności i optymalne zarządzanie ogrzewaniem.

 • Wskazówka 10#: Komfort w każdym pomieszczeniu

  U nas w Danfoss mamy takie powiedzenie: Prawdziwy komfort przebywania w pomieszczeniu jest wtedy, gdy nie myślisz o temperaturze. I uzyskanie właśnie takich warunków umożliwia nasza gama produktów living by Danfoss. Możesz zaplanować temperaturę dla wybranej przez siebie godziny, czy to w dzień, czy w nocy — w zależności od pomieszczenia— aby dopasować ją do codziennego życia Twojej rodziny... oszczędzając przy tym energię i pieniądze.

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych