FAQ

 • Pytania dotyczące serwisu i wsparcia

  Nie mogę znaleźć żadnych cen. Ile kosztują wasze produkty?

  Firma Danfoss dystrybuuje swoje produkty za pośrednictwem dystrybutorów i instalatorów. Aby zapoznać się z cenami produktów Danfoss skontaktuj się ze swoim miejscowym instalatorem. Instalatorzy odpowiedzą również na pytania dotyczące kosztów montażu.

  Posiadam w swoim domu produkty firmy Danfoss. Mam jednak problemy z instalacją.

  Firma Danfoss dystrybuuje swoje produkty za pośrednictwem hurtowników i instalatorów. Aby uzyskać porady dotyczące Twojej instalacji grzewczej skontaktuj się z wybranym przez siebie instalatorem. Aby wszystko poszło sprawnie potrzebujesz pomocy profesjonalisty.

 • Pytania dotyczące termostatów living by Danfoss

  Gdzie mogę kupić nowe termostaty grzejnikowe living by Danfoss?

  Danfoss to znana marka produktów dostępna u wszystkich profesjonalnych instalatorów i dystrybutorów. Skontaktuj się z miejscowym instalatorem, aby zdobyć więcej informacji i zamówić termostaty firmy Danfoss. 

  Czy mogę samodzielnie zainstalować termostaty grzejnikowe?

  Firma Danfoss zaleca skontaktowanie się z profesjonalnym instalatorem. Profesjonalny instalator udzieli porad dotyczących wymiany i wyboru termostatów grzejnikowych, które spełnią zarówno Twoje oczekiwania, jak i potrzeby domu. Profesjonalny instalator doradzi także w zakresie optymalizacji pracy instalacji grzewczej.

  Jaka jest różnica pomiędzy ręcznym zaworem grzejnikowym a termostatycznym zaworem grzejnikowym?

  Ręczny zawór grzejnikowy nie otwiera i nie zamyka się samodzielnie, ani nie wykorzystuje darmowych źródeł ogrzewania takich jak np. słońce. Termostatyczny zawór grzejnikowy automatycznie reguluje temperaturę pomieszczenia i wykorzystuje darmowe źródła ogrzewania np. promienie słoneczne. W przypadku zastąpienia ręcznego zaworu grzejnikowego nowym, elektronicznym termostatemliving eco lub living connect możesz zaoszczędzić do 46% energii. Jeśli zastąpisz standardowe głowice termostatyczne, będziesz mógł oszczędzić do 23% energii.   

  Ile kosztują nowe termostaty grzejnikowe living by Danfoss?

  Skontaktuj się z miejscowym instalatorem, aby uzyskać informacje o cenach w obszarze Twojego zamieszkania.

  Jaka jest różnica pomiędzy aktualną gamą termostatów firmy Danfoss a nowymi termostatami grzejnikowymi living by Danfoss?

  Zwykłe termostaty firmy Danfoss wykorzystują ciecz lub gaz — działają mechaniczne. living design także działa mechanicznie, natomiast living eco oraz living connect wykorzystują silnik krokowy oraz komponenty elektroniczne. Dzięki temu uzyskujemy precyzyjniejszą regulację oraz możliwość tworzenia programów dla okresów, w których temperatura ma być obniżana — a to przekłada się na oszczędność energetyczną.

  Czy mogę po prostu wymienić mój stary termostat grzejnikowy?

  Tak. Zalecamy stosowanie nowych termostatów grzejnikowych living by Danfoss dla wszystkich typów mieszkań oraz domów jednorodzinnych, ponieważ nowe termostaty optymalizują zużycie energii. living design, living eco oraz living connect współpracują z najpowszechniej stosowanymi typami zaworów: RA i M30. living eco oraz living connect można zamontować nawet na bardzo starych typach zaworów (takich, jak RA/V lub RA/VL), jednak firma Danfoss zaleca zastąpienie starych zaworów nowym zaworami Danfoss RA z nastawą wstępną, które oferują optymalne wykorzystanie energii. Profesjonalny instalator udzieli porad dotyczących termostatów oraz zaworów grzejnikowych. 

  Nowe produkty  living by Danfoss to: living design, living eco oraz Danfoss Link+living connect. Tylko który z tych produktów powinienem wybrać?

  Prawdopodobnie Twoje potrzeby, oczekiwania oraz styl życia są inne niż Twoich sąsiadów. Właśnie dlatego poszerzamy gamę oferowanych przez nas produktów, abyś mógł wybrać to, czego rzeczywiście potrzebujesz. Jeśli oczekujesz całkowitej wygody oraz znacznych oszczędności energii, lub jesteś pasjonatem nowych technologii powinieneś zdecydować się na Danfoss Link + living connect. Natomiast living eco będzie doskonałym wyborem jeśli szukasz inteligentnego sposobu sterowania swoim ogrzewaniem w najoszczędniejszy sposób przy najkrótszym możliwym zwrocie inwestycji. Jeśli zechcesz używać swojego termostatu grzejnikowego w taki sposób, w jaki korzystałeś dotychczas i jednocześnie przywiązujesz dużą wagę do estetyki, to idealnym wyborem będzie living design.

  Dlaczego powinienem zdecydować się na wymianę starych termostatów grzejnikowych? Działają prawidłowo.

  W przypadku starego termostatu nie możesz mieć pewności, że regulacja przebiega precyzyjnie. Stare termostaty grzejnikowe zazwyczaj z czasem stają się coraz mniej dokładne. Oznacza to spowolnienie czasu reakcji oraz mniejszą precyzję. Powoduje to marnowanie energii. W przypadku termostatów grzejnikowych starszych niż 15 lat zawsze będziemy obserwować pewną utratę sprawności działania. Z drugiej jednak strony living eco oraz Danfoss Link + living connect posiadają funkcje, których nie znajdziesz w tradycyjnych termostatach grzejnikowych.

  Dlaczego, kiedy porównuję temperaturę na wyświetlaczu termostatu living z temperaturą na innym termometrze znajdującym się w pomieszczeniu, odczyty nie zawsze są takie same?

  Na odczyt temperatury w pomieszczeniu wpływ może mieć wiele czynników, na przykład wielkość grzejników, to czy termostat living został zamontowany poziomo bądź pionowo, czy występują ciągi zimnego powietrza od okna, aranżacja wnętrza, itd. Możliwe też, że różnica temperatur wynika z niedokładności termometrów oraz sposobu ich rozmieszczenia w pomieszczeniu.

  Upewnij się, że meble nie zakłócają cyrkulacji ciepła od grzejnika i postaraj się umieścić termometr w pobliżu termostatu living.

  Jak sprawdzić, którą wersję living eco posiadam?

  Numer wersji lub modelu Twojego living eco znajduje się po wewnętrznej stronie pokrywy baterii.

  Najnowsza wersja nosi oznaczenie 1.24.

 • Pytania dotyczące elektronicznych termostatów pokojowych

  Czy regulatory firmy Danfoss automatycznie przestawią się z brytyjskiego czasu zimowego na letni?

  Nie. Przełączanie pomiędzy czasem zimowym a letnim odbywa się przy pomocy przycisków plus (+) i minus (-).

  Patrz instrukcja obsługi urządzenia, które posiadasz.

  Mogę ustawić swój 103E5 (wyłącznik czasowy GP) i przejść przez wszystkie funkcje, mimo to nadal nie działa. Co to znaczy?

  Jeśli sterownik nie działa oznacza to, że do urządzenia nie dociera zasilanie sieciowe. Sprawdź zasilanie sieciowe.

  Posiadam 103E7/102E7, jednak instrukcje znajdujące się w waszej witrynie nie pasują do tego urządzenia.

  Istnieją starsze wersje 103E7 i 102E7 (zakupione przed rokiem 1994), które poprzedzają instrukcje znajdujące się w naszej witrynie.

  Czy termostaty bezprzewodowe mogą wzajemnie zakłócać swoje działanie?

  Nie. Urządzenia te wykorzystują unikalne zakodowane sygnały, które gwarantują bezpieczną komunikację.

  Gdzie mogę zakupić zamiennik suwaka dla 922?

  Zamienniki suwaków dla 922 nie są dostępne. Bezpośrednim zamiennikiem wtykowym dla 922 oraz 972 jest FP975.

  Symbol baterii na moim FP715, CP715, TS715, 103E7, FP975 miga.

  W przypadku tych modeli sterowników baterie pełnią funkcję zasilania rezerwowego, które pozwoli zachować zaprogramowane ustawienia przy braku zasilania sieciowego. Jeśli symbol baterii mruga oznacza to brak zasilania sieciowego docierającego do urządzenia. Powinieneś sprawdzić główne zasilanie urządzenia. Bateria jest wbudowana w urządzenie i nie ma możliwości jej wymiany.

  Gdzie mogę zakupić zamiennik baterii dla 702?

  Bateria znajdująca się w sterowniku 702 ma wyłącznie za zadanie zachować zaprogramowane ustawienia przy braku zasilania sieciowego. W przypadku braku zasilania konieczne będzie ponownego zaprogramowanie urządzenia. Bateria Varta 600DK nie jest już dostępna. Niestety firma Varta zakończyła ich produkcję 10 lat temu.

  Wymienione poniżej regulatory firmy Danfoss są standardowymi modelami zasilanymi bateryjnie. Wszystkie z nich posiadają 2 wysokiej jakości baterie alkaliczne typu AA — TP5000, TP7000, HC6000, WP75-RF oraz RET-B.

  Szukam zamiennego modułu sterującego, który będzie można od razu podłączyć do panelu naściennego.

  102 — bezpośrednim zamiennikiem jest 102E5 lub 102E7
  103 — bezpośrednim zamiennikiem jest 103E5 lub 103E7
  SET3 — bezpośrednim zamiennikiem jest SET3E
  SET5 — bezpośrednim zamiennikiem jest FP975
  3022 — bezpośrednim zamiennikiem jest 3022 FRU
  3060 — bezpośrednim zamiennikiem jest 3060 FRU
  4033 — bezpośrednim zamiennikiem jest 4033 FRU
  911 — bezpośrednim zamiennikiem jest TS715Si
  971 — bezpośrednim zamiennikiem jest TS715Si
  922 — bezpośrednim zamiennikiem jest FP975
  972 — bezpośrednim zamiennikiem jest FP975
  SET1 — bezpośrednim zamiennikiem jest SET1E
  SET2 — bezpośrednim zamiennikiem jest SET2E
  SET3 — bezpośrednim zamiennikiem jest SET3E
  SET4 — bezpośrednim zamiennikiem jest SET3E

 • Pytania dotyczące pomp ciepła

  Jak bardzo energooszczędna jest pompa ciepła?

  Systemy grzewcze z pompą ciepła mogą być ponad czterokrotnie efektywniejsze od takich źródeł ciepła, jak gaz płynny czy olej opałowy. Zamiast spalania paliwa oraz związanej z tym emisji, wykorzystują one energię już istniejącą — zmagazynowaną energię słoneczną.

  Co oznacza termin sezonowa wydajność?

  Sezonowa wydajność oznacza wydajność pompy ciepła w skali roku względem danego układu dystrybucji ciepła, ciepłej wody użytkowej i rzeczywistych preferencji użytkownika. Najwyższa możliwa sezonowa wydajność zależy od prawidłowego zwymiarowania, wykonania instalacji i uruchomienia przy oddaniu do eksploatacji. 

  Sezonowa wydajność jest standardową miarą dla pomp ciepła firmy Danfoss, stosowaną podczas ich projektowania i produkcji, ponieważ parametr ten jest miarodajnym odzwierciedleniem sprawności.

  Jaką pompę ciepła powinienem wybrać - gruntową czy powietrzną?

  Wybór odpowiedniej pompy zależy od wielu czynników; Twój lokalny, autoryzowany instalator przeprowadzi Cię przez cały proces.

  Gdzie pompa ciepła powinna zostać zainstalowana?

  Nie ma to większego znaczenia. Może to być pokój gospodarczy lub piwnica. Możesz ją umieścić nawet w garażu.

  Jak głośna jest pompa ciepła?

  Pompa ciepła pracuje na takim samym poziomie emisji dźwięku co duża lodówka. Wieloletnie badania pozwoliły na zaprojektowanie urządzenia, którego natężenie dźwięku ma bardzo niski poziom.

  Czy pompa ciepła może współpracować z systemem ogrzewania podłogowego?

  Tak, pompa ciepła może współpracować z oddzielnymi systemami grzewczymi takimi, jak: ogrzewanie podłogowe, grzejniki lub w połączeniu obydwu tych rozwiązań. W przypadku budynków komercyjnych można wykorzystać także system wentylacyjny.

  Czy wytwarzana ilość ciepłej wody będzie w pełni zaspakajała codzienne potrzeby (prysznic, kąpiel)?

  W przypadku dobrze wykonanego projektu i dobranego urządzenia, całoroczne zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową zostanie pokryte dzięki powietrznej lub gruntowej pompie ciepła.

  Czy pompa ciepła utrzyma ciepło w budynku nawet w najbardziej mroźne dni?

  Tak. Przez wiele lat, w północnej Skandynawii zainstalowano wiele pomp ciepła, a należy pamiętać, że zimy są tam długie i mroźne. Kluczem do zapewnienia komfortu cieplnego w mroźne dni jest odpowiedni dobór pompy ciepła i odpowiednie przygotowanie instalacji ogrzewania w budynku.

  Czy pompa ciepła może współpracować z kolektorami słonecznymi?

  Można, jak najbardziej. Istnieje wiele możliwości — od prostych dodatków do skomplikowanych systemów — wszystko po to, aby dostarczyć dodatkową energię. O więcej szczegółów zapytaj swojego instalatora.

  Czy pompa ciepła Danfoss może współpracować z instalacją wyposażoną w termostaty grzejnikowe?

  Tak. Pompy ciepła odpowiednio dobrane i uruchomione współpracują z instalacją wyposażoną w termostaty grzejnikowe. Skontaktuj się ze swoim autoryzowanym instalatorem i dowiedz się więcej.

  Jaki jest koszt instalacji pompy ciepła?

  Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie. Koszt zależy od wielkości Twojego domu, zużycia energii oraz tego, jakich funkcji potrzebujesz. Twój lokalny instalator wykona dla Ciebie precyzyjną wycenę w oparciu o warunki panujące w Twoim domu.

  Dlaczego powinienem kupić pompę ciepła firmy Danfoss?

  Istnieje wielu producentów oferujących szeroki asortyment produktów. Jednak tylko firma Danfoss jako jedyny posiada ponad 80-letnie doświadczenie w branży grzewczej i chłodniczej, a także w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu systemów pomp ciepła.

  Nasza pierwsza pompa ciepła z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody została wyprodukowana w 1973 roku. Od tego momentu staramy się nieustannie rozwijać nowe technologie. Firma Danfoss dostarcza wszystkich niezbędnych informacji dotyczących każdego obszaru branży pomp ciepła — począwszy od wyboru produktu, przez wykonanie projektu, aż po jego uruchomienie i eksploatację.

 • Pytania dotyczące ogrzewania podłogowego

  Jak działa ogrzewanie podłogowe?

  Ogrzewanie podłogowe równomiernie ogrzewa pomieszczenie od dołu, dlatego jest to wyjątkowo komfortowa forma ogrzewania. Instalacja ogrzewania podłogowego może bazować na rurach ogrzewania podłogowego osadzonych bezpośrednio w płycie betonowej (ogrzewanie podłogowe w wylewce/tradycyjne ogrzewanie podłogowe) lub w specjalnych panelach grzewczych (na przykład SpeedUpTM), które montuje się bezpośrednio pod wykończeniem podłogi (lekkie/suche ogrzewanie podłogowe).

  Uwaga: Nawet 95% wszystkich zainstalowanych systemów to tradycyjne ogrzewanie podłogowe z wylewką betonową. W przypadku wątpliwości dotyczących tego, czy zostało zainstalowane tradycyjne czy lekkie ogrzewanie podłogowe, skontaktuj się z instalatorem.

  W przypadku tradycyjnego mokrego ogrzewania podłogowego czas reakcji układu na zmiany temperatury jest relatywnie dłuższy. Osiągnięcie przez system każdego kolejnego stopnia nastawionej temperatury w pomieszczeniu trwa zwykle od 1 do 2 godzin. Podczas niewielkiej liczby dni w roku, zwykle w okresach przejściowych, rzeczywiste osiągane temperatury w pomieszczeniach mogą być trochę wyższe lub niższe od ustawionych. Dzieje się tak, gdy pogoda zmienia się szybciej niż jest ją w stanie zarejestrować regulator nadrzędny, na przykład podczas okresów intensywnego nasłonecznienia lub nagłego spadku temperatury. Czas reakcji lekkiego ogrzewania podłogowego na załączenie ogrzewania jest względnie krótki. Osiągnięcie przez system każdego kolejnego stopnia żądanej temperatury pomieszczenia trwa zwykle około 20 minut.

  Czy można używać okresów obniżonej temperatury, gdy jest używane ogrzewanie podłogowe?

  Tak, można, jeśli pamięta się o kilku rzeczach.

  Tradycyjne ogrzewanie podłogowe

  Zalecamy jeden długi okres obniżonej temperatury (co najmniej 7 godzin) z temperaturą ekonomiczną nieco niższą niż temperatura komfortowa. Różnica między temperaturą komfortową i ekonomiczną nie może być większa niż 1–2 stopnie. Zbyt duże obniżenie temperatury uniemożliwi systemowi osiągnięcie oszczędności energii. W przypadku próby zbyt dużego obniżenia temperatury istnieje ryzyko, że źródło ciepła (np. kocioł) przestanie być wydajne. Wpłynie to negatywnie na zużycie energii.

  Lekkie ogrzewanie podłogowe

  Zalecamy ustawienie niższej temperatury ekonomicznej przez jeden lub dwa dłuższe okresy. Różnica między temperaturą komfortową i ekonomiczną nie może być większa niż 3–4 stopnie, ponieważ w innym przypadku system może nie odpowiedzieć wystarczająco szybko. W przypadku próby zbyt dużego obniżenia temperatury istnieje ryzyko, że źródło ciepła (np. kocioł) przestanie być wydajne. Wpłynie to negatywnie na zużycie energii. 

  Posiadam bezprzewodowe termostaty pokojowe zasilane bateriami. Co się stanie, gdy baterie się wyczerpią?

  Gdy baterie w urządzeniach są bliskie wyczerpania, uruchamiany zostaje alarm. System pamięta wszystkie wprowadzone ustawienia, nawet jeśli urządzenie chwilowo utraci zasilanie. Tuż przed całkowitym wyczerpaniem się baterii urządzenie ustawi określoną temperaturę w pomieszczeniu.

  Jeśli żywotność Twoich baterii jest krótsza niż 2 lata, przyczyn może być kilka:

  • Używane są akumulatory. Rozwiązanie: Zmień akumulatory na baterie alkaliczne.
  • Stare baterie (baterie także mają datę ważności). Rozwiązanie: Zmień akumulatory na baterie alkaliczne.
  • Dotyczy tylko systemów bezprzewodowych: Niestabilna sieć bezprzewodowa. Rozwiązanie: Skontaktuj się z instalatorem. Jeśli sieć bezprzewodowa jest niestabilna, to urządzenie w pomieszczeniu będzie się komunikować częściej niż zwykle. Spowoduje to szybsze zużycie baterii.

  W jaki sposób mogę oszczędzać energię?

  Po co utrzymywać wysoką temperaturę w pomieszczeniu, gdy nikogo nie ma w domu? Obniżenie temperatury w pomieszczeniu tylko o jeden stopień zmniejsza koszty ogrzewania o około 5%. Dlatego warto zdecydować się na korzystanie z urządzeń obniżających temperaturę. W przypadku wodnego ogrzewania podłogowego nie należy obniżać temperatury o więcej niż 1–2°C, ponieważ czas chłodzenia/nagrzewania jest bardzo długi.

  Dlaczego nie mogę uzyskać pożądanej temperatury?

  Temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka:

  • Dotyczy tylko urządzeń zasilanych bateryjnie: Gdy baterie są bliskie wyczerpania, urządzenie automatycznie ustawi określoną temperaturę pomieszczania, zanim baterie zostaną wyczerpane. Rozwiązanie: Wymień baterie
  • Ktoś mógł określić zbyt wysokie ustawienia temperatury w pomieszczeniu. Rozwiązanie: Obniż temperaturę w pomieszczeniu
  • Duże zyski ciepła od słońca w domach energooszczędnych. Rozwiązanie: Rolety przeciwsłoneczne

  Temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka:

  • Źródło ciepła dostarcza za mało ciepła lub wcale go nie dostarcza. Rozwiązanie: Sprawdź czy źródło ciepła jest włączone i zwiększ temperaturę zasilania. Uwaga: Zwiększenie temperatury zasilania sprawi, że źródło ciepła będzie mniej energooszczędne — w szczególności dotyczy to pompy ciepła. Może również skutkować większymi wahaniami temperatury pokojowej.
  • Źródło ciepła pracuje według własnego harmonogramu automatycznego obniżania temperatury. Rozwiązanie: Wyłącz harmonogram obniżonej temperatury źródła ciepła, jeśli istnieje konflikt między nim a oczekiwanym działaniem systemu.
   • Uszkodzona pompa cyrkulacyjna. Rozwiązanie: Sprawdź pompę cyrkulacyjną. W razie potrzeby skontaktuj się z instalatorem.
  • Nastawa termostatu została ustawiona zbyt nisko. Rozwiązanie: Ustaw termostat na żądaną temperaturę, z interwałami wynoszącymi pół stopnia, jeśli to możliwe.
  • Jeśli w pomieszczeniu nigdy nie udało się osiągnąć żądanej temperatury, przyczyną może być niewłaściwie zwymiarowany emiter ciepła (zbyt długi lub za krótki układ rur) bądź niewystarczające równoważenie hydrauliczne (niedostateczny przepływ wody w systemie ogrzewania podłogowego). Rozwiązanie: Skontaktuj się z instalatorem.

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych
{ "$id": "1", "AcceptTypes": [ "text/html", "application/xhtml+xml", "application/xml;q=0.9", "*/*;q=0.8" ], "AnonymousID": null, "ApplicationPath": "/", "Browser": { "$id": "2", "UseOptimizedCacheKey": true, "Capabilities": { "$id": "3", "canInitiateVoiceCall": "false", "isColor": "false", "supportsDivAlign": "true", "requiresFullyQualifiedRedirectUrl": "false", "requiresAttributeColonSubstitution": "false", "maximumRenderedPageSize": "2000", "backgroundsounds": "false", "requiresUniqueHtmlCheckboxNames": "false", "rendersBreakBeforeWmlSelectAndInput": "false", "supportsItalic": "false", "ecmascriptversion": "0.0", "isMobileDevice": "false", "rendersBreaksAfterWmlInput": "false", "preferredRenderingMime": "text/html", "vbscript": "false", "w3cdomversion": "0.0", "rendersWmlSelectsAsMenuCards": "false", "supportsAccesskeyAttribute": "false", "supportsDivNoWrap": "false", "requiresLeadingPageBreak": "false", "rendersWmlDoAcceptsInline": "true", "requiresPhoneNumbersAsPlainText": "false", "SupportsMaintainScrollPositionOnPostback": "false", "minorversion": "0", "jscriptversion": "0.0", "supportsImageSubmit": "false", "preferredImageMime": "image/gif", "supportsVCard": "false", "screenBitDepth": "1", "requiresOutputOptimization": "false", "requiresContentTypeMetaTag": "false", "gatewayVersion": "None", "supportsFontName": "false", "inputType": "telephoneKeypad", "maximumSoftkeyLabelLength": "5", "version": "0.0", "beta": "false", "canRenderOneventAndPrevElementsTogether": "true", "supportsIModeSymbols": "false", "requiresAdaptiveErrorReporting": "false", "requiresUrlEncodedPostfieldValues": "false", "aol": "false", "crawler": "false", "requiresSpecialViewStateEncoding": "false", "win16": "false", "majorversion": "0", "supportsQueryStringInFormAction": "true", "requiresPostRedirectionHandling": "false", "requiresNoBreakInFormatting": "false", "requiresXhtmlCssSuppression": "false", "canRenderSetvarZeroWithMultiSelectionList": "true", "preferredRenderingType": "html32", "mobileDeviceModel": "Unknown", "requiresControlStateInSession": "false", "gatewayMajorVersion": "0", "canCombineFormsInDeck": "true", "cookies": "true", "frames": "false", "requiresAbsolutePostbackUrl": "false", "supportsJPhoneMultiMediaAttributes": "false", "javaapplets": "false", "supportsEmptyStringInCookieValue": "true", "canRenderAfterInputOrSelectElement": "true", "supportsSelectMultiple": "true", "mobileDeviceManufacturer": "Unknown", "javascript": "false", "tagwriter": "System.Web.UI.Html32TextWriter", "canSendMail": "true", "supportsCallback": "false", "supportsUncheck": "true", "platform": "Unknown", "canRenderPostBackCards": "true", "": "CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)", "defaultSubmitButtonLimit": "1", "requiresUniqueHtmlInputNames": "false", "cdf": "false", "supportsFileUpload": "false", "supportsBodyColor": "true", "canRenderMixedSelects": "true", "hasBackButton": "true", "gatewayMinorVersion": "0", "maximumHrefLength": "10000", "tables": "false", "hidesRightAlignedMultiselectScrollbars": "false", "browser": "Unknown", "supportsFontColor": "true", "activexcontrols": "false", "msdomversion": "0.0", "supportsCss": "false", "supportsMultilineTextBoxDisplay": "false", "win32": "false", "supportsCacheControlMetaTag": "true", "requiredMetaTagNameValue": "", "canRenderInputAndSelectElementsTogether": "true", "canRenderEmptySelects": "true", "supportsBold": "false", "rendersBreaksAfterHtmlLists": "true", "supportsRedirectWithCookie": "true", "supportsInputMode": "false", "supportsJPhoneSymbols": "false", "numberOfSoftkeys": "0", "requiresDBCSCharacter": "false", "rendersBreaksAfterWmlAnchor": "false", "supportsFontSize": "false", "supportsInputIStyle": "false", "requiresUniqueFilePathSuffix": "false", "type": "Unknown" }, "Adapters": { "$id": "4", "System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm, System.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a": "FormActionRewriterControlAdapter" }, "HtmlTextWriter": null, "Id": "default", "Browsers": [ "default" ], "ClrVersion": { "$id": "5", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "Type": "Unknown", "Browser": "Unknown", "Version": "0.0", "MajorVersion": 0, "MinorVersionString": "0", "MinorVersion": 0.0, "Platform": "Unknown", "TagWriter": "System.Web.UI.Html32TextWriter, System.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a", "EcmaScriptVersion": { "$id": "6", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "MSDomVersion": { "$id": "7", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "W3CDomVersion": { "$id": "8", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "Beta": false, "Crawler": false, "AOL": false, "Win16": false, "Win32": false, "Frames": false, "RequiresControlStateInSession": false, "Tables": false, "Cookies": true, "VBScript": false, "JavaScript": false, "JavaApplets": false, "JScriptVersion": { "$id": "9", "Major": 0, "Minor": 0, "Build": -1, "Revision": -1, "MajorRevision": -1, "MinorRevision": -1 }, "ActiveXControls": false, "BackgroundSounds": false, "CDF": false, "MobileDeviceManufacturer": "Unknown", "MobileDeviceModel": "Unknown", "GatewayVersion": "None", "GatewayMajorVersion": 0, "GatewayMinorVersion": 0.0, "PreferredRenderingType": "html32", "PreferredRequestEncoding": null, "PreferredResponseEncoding": null, "PreferredRenderingMime": "text/html", "PreferredImageMime": "image/gif", "ScreenCharactersWidth": 80, "ScreenCharactersHeight": 40, "ScreenPixelsWidth": 640, "ScreenPixelsHeight": 480, "ScreenBitDepth": 1, "IsColor": false, "InputType": "telephoneKeypad", "NumberOfSoftkeys": 0, "MaximumSoftkeyLabelLength": 5, "CanInitiateVoiceCall": false, "CanSendMail": true, "HasBackButton": true, "RendersWmlDoAcceptsInline": true, "RendersWmlSelectsAsMenuCards": false, "RendersBreaksAfterWmlAnchor": false, "RendersBreaksAfterWmlInput": false, "RendersBreakBeforeWmlSelectAndInput": false, "RequiresPhoneNumbersAsPlainText": false, "RequiresUrlEncodedPostfieldValues": false, "RequiredMetaTagNameValue": null, "RendersBreaksAfterHtmlLists": true, "RequiresUniqueHtmlInputNames": false, "RequiresUniqueHtmlCheckboxNames": false, "SupportsCss": false, "HidesRightAlignedMultiselectScrollbars": false, "IsMobileDevice": false, "RequiresAttributeColonSubstitution": false, "CanRenderOneventAndPrevElementsTogether": true, "CanRenderInputAndSelectElementsTogether": true, "CanRenderAfterInputOrSelectElement": true, "CanRenderPostBackCards": true, "CanRenderMixedSelects": true, "CanCombineFormsInDeck": true, "CanRenderSetvarZeroWithMultiSelectionList": true, "SupportsImageSubmit": false, "RequiresUniqueFilePathSuffix": false, "RequiresNoBreakInFormatting": false, "RequiresLeadingPageBreak": false, "SupportsSelectMultiple": true, "SupportsBold": false, "SupportsItalic": false, "SupportsFontSize": false, "SupportsFontName": false, "SupportsFontColor": true, "SupportsBodyColor": true, "SupportsDivAlign": true, "SupportsDivNoWrap": false, "RequiresContentTypeMetaTag": false, "RequiresDBCSCharacter": false, "RequiresHtmlAdaptiveErrorReporting": false, "RequiresOutputOptimization": false, "SupportsAccesskeyAttribute": false, "SupportsInputIStyle": false, "SupportsInputMode": false, "SupportsIModeSymbols": false, "SupportsJPhoneSymbols": false, "SupportsJPhoneMultiMediaAttributes": false, "MaximumRenderedPageSize": 2000, "RequiresSpecialViewStateEncoding": false, "SupportsQueryStringInFormAction": true, "SupportsCacheControlMetaTag": true, "SupportsUncheck": true, "CanRenderEmptySelects": true, "SupportsRedirectWithCookie": true, "SupportsEmptyStringInCookieValue": true, "DefaultSubmitButtonLimit": 1, "SupportsXmlHttp": false, "SupportsCallback": false, "MaximumHrefLength": 10000 }, "ClientCertificate": [], "Cookies": [ "EktGUID", "EkAnalytics", "ASP.NET_SessionId", "ecm" ], "Headers": [ "Connection", "Accept", "Accept-Encoding", "Host", "If-Modified-Since", "Max-Forwards", "User-Agent", "X-Original-URL", "X-Forwarded-For", "X-ARR-LOG-ID", "X-Forwarded-For-Port" ], "IsLocal": false, "Params": [ "pageid", "EktGUID", "EkAnalytics", "ASP.NET_SessionId", "ecm", "ALL_HTTP", "ALL_RAW", "APPL_MD_PATH", "APPL_PHYSICAL_PATH", "AUTH_TYPE", "AUTH_USER", "AUTH_PASSWORD", "LOGON_USER", "REMOTE_USER", "CERT_COOKIE", "CERT_FLAGS", "CERT_ISSUER", "CERT_KEYSIZE", "CERT_SECRETKEYSIZE", "CERT_SERIALNUMBER", "CERT_SERVER_ISSUER", "CERT_SERVER_SUBJECT", "CERT_SUBJECT", "CONTENT_LENGTH", "CONTENT_TYPE", "GATEWAY_INTERFACE", "HTTPS", "HTTPS_KEYSIZE", "HTTPS_SECRETKEYSIZE", "HTTPS_SERVER_ISSUER", "HTTPS_SERVER_SUBJECT", "INSTANCE_ID", "INSTANCE_META_PATH", "LOCAL_ADDR", "PATH_INFO", "PATH_TRANSLATED", "QUERY_STRING", "REMOTE_ADDR", "REMOTE_HOST", "REMOTE_PORT", "REQUEST_METHOD", "SCRIPT_NAME", "SERVER_NAME", "SERVER_PORT", "SERVER_PORT_SECURE", "SERVER_PROTOCOL", "SERVER_SOFTWARE", "URL", "HTTP_CONNECTION", "HTTP_ACCEPT", "HTTP_ACCEPT_ENCODING", "HTTP_HOST", "HTTP_IF_MODIFIED_SINCE", "HTTP_MAX_FORWARDS", "HTTP_USER_AGENT", "HTTP_X_ORIGINAL_URL", "HTTP_X_FORWARDED_FOR", "HTTP_X_ARR_LOG_ID", "HTTP_X_FORWARDED_FOR_PORT" ], "QueryString": [ "pageid" ], "RawUrl": "/contact/faq/", "UserAgent": "CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)", "UserHostAddress": "193.162.34.200", "UserHostName": "193.162.34.200", "UserLanguages": null }